Osiedle, które naprawdę połączyło ludzi
Podobno nic tak nie łączy ludzi, jak wspólne miejsce zamieszkania. Być może była to prawda dawniej, głównie w małych miejscowościach, gdzie każdy sąsiad znał każdego, a pogawędki w sklepie, czy podczas spaceru stanowiły codzienność.
Oczywiście wiązało się to również ze znacznym ograniczeniem prywatności, plotkami, czy drobnymi złośliwościami. Teraz jednak coraz częściej ludzie nie znają swoich sąsiadów, czują się samotni i zagubieni, co pewnie z czasem jest jeszcze gorsze, niż wścibscy lokatorzy.
Nie jest to jednak problem mieszkańców, jednego z francuskich osiedli, którzy z pewnością mieli okazję, by się zintegrować, wznosząc blok własnymi siłami. Co dziwne, efekt jest zaskakująco dobry i otrzymał wiele nagród architektonicznych.
Mieszkańcy oczywiście nie budowali sami bloku w dosłowny sposób, jednak zaprojektowali całość, tak, by mieszkania dla każdego wyglądały osobliwie, miały indywidualny charakter, a jednocześnie świetnie komponowały się z całością. A jak wiadomo kompromisy to podstawa dobrej współpracy.
Zwykle kupując mieszkanie przyszli mieszkańcy mogą jedynie urządzić wnętrza, a tutaj sami lokatorzy stworzyli wzór bryły w której zamieszkają i zaprojektowali cały wygląd zewnętrzny osiedla. Wszystko było również dostosowane do możliwości finansowych ludzi, stworzono więc zarówno duże mieszkania z dostępem do ogródka, jak i mniejsze, z balkonami, a nawet dwukondygnacyjne tarasy dla wielbicieli spędzania czasu na świeżym powietrzu.
W takim bloku od razu lepiej się mieszka i funkcjonuje we wspólnocie.
Polecane artykuły
Nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny
Bardzo wiele firm pracuje nad tym, by udoskonalać sprzęt medyczny, który jest wykorzystywany w rehabilitacji. Dzięki coraz nowszym wynalazkom technologicznym chorzy korzystają z nowoczesnych urządzeń wspomagających ich powrót do zdrowia. Organizuje się specjalne szkolenia dla kadry lekarskiej i dla
Zwichnięcie nadgarstka
Kości i połączenia stawowe w nadgarstku są nieustannie narażone na kontuzje. Zwichnięcie nadgarstka może przydarzyć się każdemu przy upadku. Niefortunnie ułożona ręka, która ma złagodzić uderzenie zwykle nie wytrzymuje ciężaru ciała upadającej osoby. Czasem wydaje się, że nic złego się nie stało, g