Łokieć tenisisty

Dolegliwość zwana łokciem tenisisty doskwiera najczęściej osobom wykonującym stale ten sam ruch nadgarstka. Narażeni są na nią pracujący przy komputerze, a nie jak nazwa wskazuje czynnie grający w tenisa.
Przy ciągłym wykonywaniu tych samych czynności (np. pisaniu na klawiaturze komputera lub wkręcaniu śrub)dochodzi do przeciążeń i mikrourazów.
Diagnozę tego schorzenia zwykle stawia się na drodze wywiadu przeprowadzonego z pacjentem oraz rezonansu, USG i czasem zdjęć rentgenowskich. Stwierdzenie entezopatii prostowników jest powodem uzasadniającym podjęcie szybkiej rehabilitacji a w nielicznych przypadkach nawet inwazyjnej metody operacyjnej.
Na początku, by zmniejszyć dokuczliwy ból, zaleca się stosowanie zimnych okładów z lodu. Dalsze leczenie ma zmniejszyć dolegliwości bólowe i usprawnić rękę przez poprawienie siły mięśni.
Przebieg tego procesu jest uzależniony od tego, jak długo już trwają dolegliwości. Jeżeli są już od dawna, dochodzenie do formy potrwa niestety dłużej.
Można też stosować leki farmakologiczne przeciwzapalne i przeciwbólowe, ale one nie zlikwidują przyczyny choroby. Pozytywne skutki daje elektroterapia, prawidłowe noszenie opasek odciążających przyczepy oraz terapia falą uderzeniową.
Rehabilitacja łokcia tenisisty trwa zazwyczaj od sześciu do dwunastu tygodni, dobrze zaplanowana przez lekarza ortopedę i prawidłowo prowadzona przez terapeutę przynosi pozytywne skutki dla pacjenta. Po udanym procesie leczenia chory powinien unikać sytuacji, które mogą spowodować nawrót choroby i ponowny nieprzyjemny ból.
Polecane artykuły

Fair Field jako wyróżniający się na świecie budynek mieszkalny
Zawsze uwagę społeczeństwa wzbudzają olbrzymie i efektowne budowle. Wielkie działki, imponujące swoimi ogromem i przepychem. A miliarderzy nie tylko chętnie spełniają te zachcianki budując coraz to bardziej różnorodne i wielkie domy, ale jednocześnie spełniają swoje marzenia o życiu w wymarzonym mi

Jakie są najczęstsze mity dotyczące implantów zębowych?
Implanty zębowe to temat, który budzi wiele emocji i kontrowersji. Wiele osób ma błędne przekonania na ich temat, co może prowadzić do nieporozumień oraz obaw przed podjęciem decyzji o leczeniu. W naszej części artykułu przyjrzymy się najczęstszym mitom, które krążą wokół implantów zębowych, aby roz