Artroskopia diagnostyczna nadgarstka
Uszkodzenia, urazy, bóle i inne dolegliwości nadgarstka, które nie ustępują, sprawiają, że kierujemy swe kroki do lekarza ortopedy. W celu zdiagnozowania lub potwierdzenia schorzenia, lekarz może skierować pacjenta na artroskopię nadgarstka.
Artroskopia nadgarstka to jeden z najnowocześniejszych sposobów diagnostyki oraz leczenia dolegliwości nadgarstka. Warto wiedzieć, że w Polsce wciąż w niewielu ośrodkach przeprowadza się ten zabieg.
Na czym polega? Artroskopia diagnostyczna nadgarstka to badanie pozwalające ocenić stan zdrowia stawu i więzadeł. Pacjent na czas trwania zabiegu zostaje poddany znieczuleniu miejscowemu.
Badanie polega na nacięciu skóry i wprowadzeniu do stawu nadgarstkowego kamery, dzięki której lekarz może uzyskać dokładny obraz stawu na ekranie monitora. Wziernik z kamerą jest bardzo mały – ma średnicę około 2,5 mm.
Pozwala to na postawienie jednoznacznej diagnozy i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Zdarza się, że lekarz od razu decyduje o zoperowaniu uszkodzenia.
Artroskopię diagnostyczną wykonuje się zazwyczaj u pacjentów, u których występują trudności z postawieniem diagnozy lub w przypadkach, gdy leczenie środkami farmakologicznymi i fizjoterapia nie przynoszą żadnych rezultatów. Trzeba wiedzieć, że jest to metoda mało inwazyjna i w pełni bezpieczna oraz znacznie bardziej precyzyjna niż rezonans magnetyczny czy RTG.
Pozwala lekarzowi dokładnie obejrzeć struktury występujące w nadgarstku i znaleźć przyczynę dolegliwości.
Polecane artykuły
Nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny
Bardzo wiele firm pracuje nad tym, by udoskonalać sprzęt medyczny, który jest wykorzystywany w rehabilitacji. Dzięki coraz nowszym wynalazkom technologicznym chorzy korzystają z nowoczesnych urządzeń wspomagających ich powrót do zdrowia. Organizuje się specjalne szkolenia dla kadry lekarskiej i dla
Zwichnięcie nadgarstka
Kości i połączenia stawowe w nadgarstku są nieustannie narażone na kontuzje. Zwichnięcie nadgarstka może przydarzyć się każdemu przy upadku. Niefortunnie ułożona ręka, która ma złagodzić uderzenie zwykle nie wytrzymuje ciężaru ciała upadającej osoby. Czasem wydaje się, że nic złego się nie stało, g